Services

Głazy, Duże Bryły z Dolomitu

Duże bryły doskonale łączą się z innymi rodzajami skał, tworząc ciekawe kompozycje ogrodowe. Wykorzystać je można do budowy kaskad, wodospadów, strumyków ogrodowych czy basenów kąpielowych. 

Czytaj

Kamień Elewacyjny – Łupek Karkonoski

Łupek elewacyjny znajduje zastosowanie na zewnątrz i w pomieszczeniach. Użyty wewnątrz pomieszczeń, jako kamień elewacyjny wewnętrzny pozwala na odejście od utartego stylu gładkich ścian. Znajduje zastosowanie także do wykładania kominków, tarasów i innych elementów dekoracyjnych wewnątrz oraz na zewnątrz budynku.

Czytaj

Kamień Wielkopłytowy – Łupek Karkonoski

Znajduje zastosowanie w chodnikach ogrodowych, płytach na kaskadach i innych elementach dekoracyjnych. Doskonale sprawdzi się jako kamień na podjazdy, parkingi, ścieżki czy trasy spacerowe.

Czytaj

Kamień Ścieżkowy – Łupek Karkonoski

Kamień do wykładania ścieżek i chodników w ogrodzie. Oferowany materiał jest naturalny i wytrzymały, co powoduje, że  stanowi nietypową alternatywę dla kostki brukowej.

Czytaj

Kamień Murowy – Łupek Karkonoski

Kamień na mur stanowi doskonały materiał do: wykończenia cokołów budynków, tworzenia elementów małej architektury w ogrodzie (kamień na skalniak, kamień na ścieżkę, schody ogrodowe, murki oporowe, kwiatowe, pergole, altanki, grille i kominki ogrodowe), do budowy murów o wysokim poziomie estetyki. Gwarantuje trwałość budowli dzięki wysokim parametrom wytrzymałościowym.

Czytaj

Kamień Skalniakowy Średni – Łupek Karkonoski

Przyjmuje on formę bryłek i płytek pozyskanych przy ręcznej segregacji kamienia w procesie produkcji kamienia łupanego. Wykorzystywany jest do budowy skalniaków, kaskad i oczek wodnych, dekoracji ogrodowych oraz umocnienia skarp.

Czytaj

Kamień Skalniakowy Drobny – Łupek Karkonoski

Kamień ten ma nieregularny kształt i zmienne barwy dające mu niebywałe walory ozdobne. Wykorzystywany jest do budowy skalniaków, dekoracji ogrodowych, umocnienia skarp oraz przy budowie, strumyków,  kaskad i oczek wodnych.  

Czytaj

Kamień Murowy Mniejszy – Łupek Karkonoski (frakcja 120-250 mm)

Kamień murowy mniejszy wykorzystywany jest do budowy murów ogrodzeniowych, murów oporowych, małych suchych murków ogrodowych. Posłużyć może również do budowy murów warstwowych i oporowych.

Czytaj

Kamień Gabionowy – Łupek Karkonoski (frakcja 80-120mm)

Ten pokruszony materiał doskonale nadaje się do  wypełniania koszy i ogrodzeń gabionowych. Wykorzystać go można do budowy murów.

Czytaj

Kamień Ozdobny – Łupek Karkonoski (frakcja 60-80mm)

Pokruszony i przesiany  materiał o nieregularnych kształtach i różnorodnych barwach. Znajduje zastosowanie do wypełniania ścian donic, koszy i ogrodzeń gabionowych.

Czytaj